Obecní knihovna Mezná
Naposledy aktualizováno: 20.01.2019 16:03:58

Nová AKCE - DĚTSKÝ KARNEVAL.

V sobotu 9.2.2019 od 14 hod začíná dětský karneval plný her, soutěží a tancování.

Zveme děti všech věkových kategorií.

Organizační výbor se těší na hojnou účast.

 

 

 

 

 

 

 

NEZAHÁLÍME

O státním svátku - 17.11. - proběhla, jako již několik roků po sobě, brigáda. Dospělí i děti, a že se jich sešlo, hlavně ty malé s rodiči, nejmladší 1+1/4 roku, uklízeli náves od spadaného listí. Byl hezký slunečný den, i když trochu větrný. Listí jsme nahrabali na velké hromady, které potom tatínkové nakládali na valník a odvezli na skládku. K dispozici byl čaj na zahřátí a malé občerstvení.

 

Je radost vidět "pracovní nasazení" těch nejmenších. Jedna z holčiček měla svůj kotouček, na kterém listí vozila k větším hromadám. Jiné děti měly svoje malé hrabičky, některé košťátko.

Tím je život na vsi typický, děti jsou vedené k práci už svým vlastním nářadím.

 

POZVÁNKA

Dovoluji si pozvat všechny, od nejmenších po nejstarší, a nejen obyvavatele naší malé vísky-Mezná, na akci pořádanou zastupiteli obce ke stému výročí založení republiky,

 

 SÁZÍME STROM REPUBLIKY - LÍPU.

 

Akce proběhne v neděli - 28.10.2018 - u památné lípy.

Pro děti jsou připravené hry a soutěže a pro všechny občerstvení včetně teplého nápoje.

 

Zastupité i knihovnice se těší na hojnou účast.

 

 

 

 

Návštěvníky těchto stránek není mnoho, přesto i pro těch pár bych ráda zhodnotila naši akci UKLÍZÍME ČESKO. Ač bylo hezké, i když větrné počasí, mnoho nás sice nebylo, ale uklidili jsme nemalou část okolí obce. Nejprve jsme se vypravili k PAMÁTNÉ LÍPĚ, a cestou zpět to obešli okolo bývalého kravína. Na této trati jsme nasbírali plný velký igelitový pytel odpadků. U budovy obecního úřadu jsme si dali malou svačinku. Zde nás při odpočinku také zastihla maminka a teta dětí Kuštových, která každému přidala rohlík na posilněnou. Nezapomněli jsme ani doplnit tekutiny.

Další trasa byla kolem dílny p. Másílka, okolo bytovky a dolů do vsi ke Kuštům. Tato trasa byla kratší, proto jsme měli jen polovinu druhého pytle. I tak jsme s dětskými účastníky usoudili, že ten, kdo tyto odpadky v přírodě vyhazuje, k ní asi nemá ten správný vztah.

Všem dětem  

 

Další akcí, pořádanou p.Kuštovou, byl druhý ročník "velikonočního hrkání". Od večerního Zeleného čtvrtka, ráno, v poledne a večer na Velký pátek a ráno o Zelené sobotě jsme s hrkačkami (řehtačkami) prošli celou ves. Ač bylo celkem pěkné počasí, účastníků se mnoho nesešlo. Dá se říci, že "jen to zdravé jádro".

Tak snad se nás na další akci pořádané "tetou knížkou" sejde víc.

V sobotu - 7.4.2018 ve 14.30hod. se vydáme do okolí obce "ČISTIT ČESKO".

 

    Ani únor tohoto roku se neobešel bez dětského karnevalu. I letos si děti krom "tanečních variací a řádění" užily plno her a soutěží. Trochu škoda, že jich nepřišlo víc, o to větší prostor měly pro své pohybové aktivity.

   Do fotogalerie přibylo pár fotek z této akce.

 

Je tady nový rok, rok 2018, a ten u nás, co se aktivit týká, pravidelně začíná tříkrálovou sbírkou. Nejinak tomu bylo i letos, navíc celému průvodu přálo i počasí. Byl krásný slunný den.

 

V úterý - 6.12.2017 - navštěvoval Mikuláš se svým doprovodem rodiny s malými dětmi, tak jak to "funguje" už dlouhá léta.

Jen víc takových akcí.

 

Promítání filmu ŘEKY VYSOČINY s tematickými dechovými písničkami pana Jaroslava Hájka máme za sebou. Škoda, že se sešlo tak málo diváků - pouze 14. Jsem přesvědčená, že podobný film už nikdo z nás neshlédne.

 

Premiéru filmu má pan Novotný v knihovně v Rynárci 8.12.2017 také od 18 hodin jako u nás.Tato zmínka je pro potenciální zájemce.

 

 

Zvu malé i velké na akci, která se uskuteční v pátek - 24.11.2017 od 18 hodin ve společenské místnosti OÚ Mezná.

 

Jedná se o předpremiéru filmu

 

ŘEKY VYSOČINY

 

z tvorby pana Josefa Novotného.

 

Jste srdečně zváni autorem i knihovnicí.

Těšíme se na hojnou účast.

 
Proces zabral 0.0040 sekund času a 0.7MB paměti.